Start werk aan dijk en riool bij Nieuwveen
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht is begonnen met het verbeteren van de dijk langs het Nieuwveens Jaagpad en de Ruigekade tussen Vrouwenakker en Nieuwveen. Woensdag 21 januari ging de eerste schep in de grond. Daarmee is het werk officieel gestart.
De dijk wordt over een lengte van ruim 8 kilometer hoger en op sommige plekken extra stevig gemaakt. Gemiddeld wordt de dijk 30 centimeter verhoogd. Hierdoor moeten ongeveer 170 opritten opnieuw worden aangesloten. Dat kan zorgen voor overlast. Het waterschap maakt daarom met alle bewoners afspraken over het herstellen van opritten en tuinen.
Het project ligt op de grens van de waterschappen Rijnland en Amstel, Gooi en Vecht. Ook de gemeenten Nieuwkoop en De Ronde Venen werken mee. Als de dijk hoger wordt, moet ook de weg worden aangepast. Het werk gebeurt in stappen. Naar verwachting is alles klaar in 2027. Daarna gaat de weg weer open.
De gemeente Nieuwkoop laat tegelijk langs een groot deel van het Nieuwveens Jaagpad een nieuw persriool aanleggen. Zo hoeft de weg niet twee keer open en blijft de overlast zo klein mogelijk. Wethouder Antoinette Ingwersen zegt: “Door samen te werken kunnen we het werk slim combineren en de hinder voor de omgeving zo veel mogelijk beperken.”
Aannemer AW-groep probeert tijdens het werk zo weinig mogelijk uitstoot te veroorzaken, onder andere door materialen zoveel mogelijk over het water te vervoeren.