Gert-Jan Schotanus benoemd tot formateur

Na de gemeenteraadsverkiezingen is een volgende stap gezet naar een nieuw bestuur. De gemeenteraad heeft Gert-Jan Schotanus op 2 april benoemd tot formateur. Eerder was hij informateur. De voordracht kwam van Samen Beter Nieuwkoop. Hiermee begint een nieuwe fase in de vorming van een coalitie. 

Als informateur onderzocht Schotanus eerst welke partijen kunnen samenwerken. Nu gaat hij als formateur aan de slag met het maken van afspraken. De afspraken komen in een coalitieakkoord. Dit is de basis voor het bestuur van de gemeente in de komende jaren. 

Start formatie

De formatie start meteen op vrijdagochtend 3 april. In deze fase maken de partijen Samen Beter Nieuwkoop en VVD samen afspraken voor een coalitieakkoord. Zij laten daarbij ook de inbreng van andere partijen meewegen. Ook werken zij aan de samenstelling van een nieuw college van burgemeester en wethouders.

Met deze stap werken we verder aan een stabiel bestuur dat zich inzet voor gelukkige mensen, sterke dorpen en een groene toekomst. Wij houden u op de hoogte van de voortgang.