Buytewech-Noord Nieuwkoop

Deze pagina is voor het laatst bijgewerkt op 16 juni 2026.

In onze gemeente is de vraag naar nieuwe woningen groot. In de buurt van het park Buytewech-Noord in Nieuwkoop werken wij aan een plan voor in totaal 290 koop- en huurwoningen. Wij bouwen een gemengde wijk met woningen voor verschillende levensfases en situaties. Ook breiden wij het park Buytewech verder uit en maken wij ruimte voor natuur en recreatie. Het plangebied bestaat uit 12 eilanden.

Ontwikkelcombinatie Timpaan-Latei ontwikkelt de woningen op de eilanden 9 tot en met 12. Meer informatie hierover vindt u op de website Krekenlanden. Van Wijnen ontwikkelt de woningen op de eilanden 1 tot en met 8. Meer informatie hierover vindt u op de website Buyteleven. Woningstichting WDA realiseert huurwoningen op de eilanden 1 en 2.

Terugblik

Op 11 mei 2017 gaf de gemeenteraad groen licht om verder te gaan met de ontwikkeling van Buytewech-Noord in Nieuwkoop. Daarna volgden meerdere onderzoeken en participatietrajecten. Op 6 februari 2020 stelde de gemeenteraad het stedenbouwkundig plan vast. In dit plan staat de hoofdstructuur van groen, water, wonen en infrastructuur.

De belangrijkste uitgangspunten in dit plan zijn:

  • We bouwen 290 woningen op 12 verschillende eilanden, in verschillende prijsklassen en voor diverse doelgroepen.
  • We breiden park Buytewech uit.
  • We leggen groen en infrastructuur aan binnen de wijk.
  • We leggen een nieuwe verbindingsweg en fietspaden naar Buytewech-Noord aan.

U kunt het stedenbouwkundig plan digitaal bekijken via het Stedenbouwkundig plan Buytewech-Noord.

Daarna werkten wij het stedenbouwkundig plan uit in een landschapsplan. Op 13 juli 2021 stemde het college in met het landschapsplan. U kunt het landschapsplan digitaal bekijken via het Landschapsplan Buytewech-Noord. Ook kunt u de Nieuwsbrief Buytewech-Noord 2021 bekijken.

Beide plannen vormden de basis voor het nieuwe bestemmingsplan van het projectgebied. Vanaf augustus 2021 lag het ontwerpbestemmingsplan ter inzage. Door onder andere bezwaar- en beroepsprocedures verklaarde de rechter het bestemmingsplan pas in 2024 onherroepelijk. Daarna pakten wij de ontwikkeling van Buytewech-Noord weer op.

Op 30 juni 2025 en 17 oktober 2025 gaf de wethouder groen licht voor de bouw van Krekenlanden, de eilanden 9 tot en met 12. De ontwikkelaar heeft de verkoop van de woningen op deze eilanden inmiddels afgerond. De bouw van deze woningen verloopt voorspoedig en de eerste woningen zijn al opgeleverd.

Stand van zaken

Ontwikkelcombinatie Timpaan-Latei rondt dit jaar de bouw van de woningen op de eilanden 9 tot en met 12 af en levert deze daarna op. Alle woningen zijn al verkocht. Meer informatie over deze woningen vindt u op de website Krekenlanden. Waar mogelijk starten wij met de inrichting van de openbare ruimte en de uitbreiding van park Buytewech.

Verder wachten wij op de afronding van verschillende procedures. Daarna kunnen wij samen met onze partners Van Wijnen en WDA verder met de ontwikkeling van de andere eilanden. Van Wijnen start dan onder andere met de verkoop van de woningen op de eilanden 3 tot en met 8. Meer informatie over deze woningen vindt u op de website Buyteleven.

Wij verwachten in 2027 en 2028 verder te kunnen gaan met de ontwikkeling van de eilanden 1 tot en met 8, de openbare ruimte en de uitbreiding van park Buytewech.

Vervolgstappen

Wanneer wij ook de eilanden 1 tot en met 8 hebben ontwikkeld, start de laatste fase van het project. In deze fase leveren de ontwikkelaars de laatste woningen op en richten wij de openbare ruimte verder in. Daarna ronden wij het project samen met de ontwikkelaars af en evalueren wij het proces.

Denkmee

Voor Buytewech-Noord betrokken wij op meerdere momenten bewoners, ondernemers en andere belanghebbenden bij het project.

Tussen december 2017 en juni 2019 organiseerden wij verschillende bijeenkomsten voor het opstellen van het stedenbouwkundig plan. U kunt de verslagen van deze bijeenkomsten digitaal bekijken via Verslag participatiefase 1 en Verslag participatiefase 2.

Daarnaast konden inwoners in juli en augustus 2024 online via DenkMee Nieuwkoop meedenken over de straatnamen in deze nieuwe wijk.

Denkmee Buytewech-noord

BouwApp

In de BouwApp leest u de laatste ontwikkelingen en werkzaamheden rondom het project Buytewech-Noord.  

  • Download de BouwApp gratis in de Google Play Store of de App Store.
  • Zoek het project Buytewech-Noord.
  • Voeg het project toe aan uw favorieten. U krijgt een melding bij updates.

Contact

oor meer informatie over dit project kunt u contact opnemen met Richard Bosboom via r.bosboom@nieuwkoop.nl of kunt u ons telefonisch bereiken via 14 0172.

Afbeeldingen

Kaart van het plangebied Buytewech-Noord met 12 eilanden.
Overzicht van het plangebied Buytewech-Noord. De kaart laat zien dat het plangebied bestaat uit 12 eilanden. Van Wijnen ontwikkelt de woningen op de eilanden 1 tot en met 8. Woningstichting WDA realiseert huurwoningen op de eilanden 1 en 2. Ontwikkelcombinatie Timpaan-Latei ontwikkelt de woningen op de eilanden 9 tot en met 12.
Kaart van Buytewech-Noord met woningen, water, groen, wandelpaden en de uitbreiding van park Buytewech.
De kaart laat de hoofdopzet van Buytewech-Noord zien. In het gebied komen woningen op verschillende eilanden, met water, groen en wandelpaden eromheen. Ook breiden wij park Buytewech uit en verbinden wij het park met de nieuwe woonbuurt.

Buytewech-Noord

Sla de kaart over en ga naar de tekstversie van: Buytewech-Noord

Tekstversie

Buytewech-Noord

Adres

Parelgras 11, 2421NV, Nieuwkoop, NL

Planning

  1. Afgerond: Fase 2 Initiatiefase - Opleveringsdatum

    • Verkennende onderzoeken uitgevoerd
    • Raadsbesluit Startnotitie Gebiedsontwikkeling Buytewech-Noord 
  2. Afgerond: Fase 3 Definitiefase - Opleveringsdatum

  3. Afgerond: Fase 4 Ontwerpfase - Opleveringsdatum

    • Raadsbesluit Vaststelling Bestemmingsplan Buytewech-Noord
    • Bestemmingsplan “Buytewech-Noord met Verbrede Reikwijdte” Onherroepelijk verklaard. (14 Februari 2024)
    • Selectie Projectontwikkelaar (Tweede kwartaal 2024)
    • Bouwapp aangemaakt (1 April 2022) 
  4. Afgerond: Fase 5 Voorbereidingsfase

    Ondertekening van de koop- en ontwikkelovereenkomst met projectontwikkelaar Van Wijnen. (20 september 2024) 

  5. Momenteel bezig: Fase 6 Realisatiefase

    • Start bouw Krekenlanden (30 Juni 2025)
    • Start verkoop woningen Krekenlanden (2024)
    • Start bouw Buyteleven en WDA (2026/2027)
    • Start verkoop woningen Buyteleven  
    • Aanleggen van de openbare ruimte 
  6. Nog te doen: Fase 7 Nazorgfase

    • Oplevering van openbare ruimte
    • Oplevering van laatste woningen
    • Evaluatie van het proces
    • Eventuele nazorg en beheer van de openbare ruimte. 

Heeft u gevonden wat u zocht?