Aanmelden voor Veteranendag
Vrijdag 20 juni is de jaarlijkse Nieuwkoopse Veteranendag. Op deze dag tonen we onze waardering en dankbaarheid aan veteranen.
Lezing Thomas Koenders
Veteranen zijn vanaf 17.00 uur welkom om elkaar te ontmoeten en bijzondere ervaringen te delen. Om 17.30 uur verwelkomt de burgemeester de veteranen. Daarna vertelt Thomas Koenders zijn verhaal. Wat begon als een dramatische wending in het leven van een jonge militair eindigt ruim veertig jaar later in een inspirerend verhaal over doorzettingsvermogen, herstel en kameraadschap. De inwoner uit Nieuwkoop werd op zeventienjarige leeftijd naar militaire dienst gestuurd. Na een lange weg van verwerking en herstel nam Thomas deel in het Nederlandse Team van de Invictus Games 2025.
Lezing Maaike Hoogewoning
Ook Maaike Hoogewoning vertelt haar verhaal. Actie, avontuur en samenwerken met een team trokken Maaike al op jonge leeftijd. Zo werd ze aanvoerder van het Nederlands vrouwen ijshockeyteam. In 2007 trad Maaike als operatieassistent in dienst bij Defensie en nam ze afscheid van het Nederlands vrouwen ijshockeyteam. Na een opleiding aan de Koninklijke Militaire Academie werd ze militair operatieassistent voor het Instituut samenwerking Defensie en Relatieziekenhuizen. Maaike is veteraan en werd uitgezonden naar onder andere Afghanistan. Ze rondde de opleiding tot Collegiaal netwerker af en helpt collega’s die een heftige ervaring hebben meegemaakt.
Naast het werken in de operatiekamer geeft Maaike via het Veteranen Instituut gastlessen op basis- en middelbare scholen met het programma ‘Veteraan in de klas’. Ook geeft ze geregeld lezingen en treedt ze op als dagvoorzitter. In 2019 won Maaike de Witte Anjer prijs. De prijs staat symbool voor erkenning en waardering voor veteranen. Maaike is sinds 2023 lid van het Nationaal Comité Veteranendag. Voor de veteranen die zich aanmelden voor de Veteranendag is haar boek ‘Oorlog in de operatiekamer’ beschikbaar.
Kranslegging
Rond 18.45 uur gaat de groep naar buiten voor de Last Post en legt bij het monument een krans. Daarna is er twee minuten stilte en speelt het Wilhelmus. De Nieuwkoops Veteranendag sluit af met een Indisch buffet.
Aanmelden
Veteranen kunnen zich aanmelden voor de Veteranendag door een e-mail te sturen naar secretariaat@nieuwkoop.nl.